SZKOLNA KRONIKA FILMOWA
SZKOŁA MARZEŃ
ZIELONA SZKOŁA
KONKURS WYCIECZKOWY - WYNIKI ETAPU DWUDZIESTEGO

W XX etapie konkursu należało odpowiedzieć na pytania:

PYTANIA PRAWIDŁOWA ODPOWIEDŹ
1. Jaką postać historyczną widzimy na pomniku? 2. Gdzie znajduje się ten pomnik?
Fotografia główna przedstawia pomnik Tadeusza Kościuszki w Krakowie.
Kolejne 5 punktów można było zdobyć za prawidłowe odpowiedzi na PYTANIA DODATKOWE:
1. Co wspólnego z postacią na pomniku ma data historyczna: ROK 1794?
Rok 1794 to data POWSTANIA KOŚCIUSZKOWSKIEGO, którego przywódcą był Tadeusz Kościuszko.
2. Co wspólnego z postacią na pomniku mają dwie fotografie umieszczone obok fotografii głównej i zacytowane tam słowa?
Fotagrafia dodatkowa (z lewej strony) przedstawia obraz prezenujący złożenie przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi na rynku krakowskim, a cytat to słowa tej przysięgi. Fotografia z prawej strony to kosa - broń, którą walczyły oddziały chłopskie kosynierów podczas powstania.
Zwycięzcą w XX etapie konkursu i zdobywczynią 10 punktów jest MAGDALENA MOSZCZYŃSKA uczennica klasy II a gimnazjum
Załączniki do pytania dodatkowego nr 2

"Ja, ............................, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie dla obrony całości granic, odzyskania samowolności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę. Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinną Męka Syna Jego."

fotografię możesz powiększyć klikając w nią myszką

WSKAZÓWKA: W tej samej miejscowości uczestnicy wycieczki oglądali również obiekty prezentowane na tych fotografiach. Inne wskazówki można było znaleźć TUTAJ:

Powrót do strony głównej konkursu