1 janowiec gablota

STRONA GŁÓWNA SZKOLNA KRONIKA FILMOWA NASZE PROJEKTY Z ŻYCIA SZKOŁY SZKOŁA MARZEŃ ZIELONA SZKOŁA
ZIELONA SZKOŁA W GÓRACH - SIERPIEŃ 2006
W ramach programu Szkoła Marzeń realizowanego w Gimnazjum, w sierpniu 2006 r. grupa 44 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Zielonej Szkole zorganizowanej w górach. Zadaniem gimnazjalistów było zebranie dokumentacji i rozpoczęcie projektu pt. "Góry czy Mazury".
galeria
Obejrzyj galerię zdjęć pt."FAUNA I FLORA TATR" wykonanych przez uczestników Zielonej Szkoły   1 film Jeżeli chcesz bliżej poznać nazwy roślin, które napotkaliśmy podczas wycieczek obejrzyj film pt."SZATA ROŚLINNA TATR" opracowany przez Krzysztofa Szypulskiego ucznia klasy III gimnazjum (obecnie już absolwenta szkoły)

Z Janowca Kościelnego wyjechaliśmy o 8:30. Podróż trwała ok.10 godzin.

Po drodze zwiedziliśmy klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie

W pensjonacie "U Ziomka" w Murzasichle przyjęto nas bardzo gościnnie.

Widok Zakopanego oglądanego z wyciągu krzesełkowego na Gubałówce przeszedł nasze oczekiwania.

Góralską architekturę mogliśmy podziwiać zwiedzając zakopiańskie Krupówki.

O dziejach polskich gór opowiedział nam gazda Gąsienica podczas lekcji historii w Izbie Regionalnej.

Wycieczka nad Morskie Oko.

Zielona Szkoła to nie tylko turystyczne atrakcje. Codziennie po południu pracowaliśmy ciężko podczas zajęć.

Zwiedzaliśmy również obiekty sakralne.

Jaszcze nogi nam porządnie nie odpoczęły po Morskim Oku, a już trzeba było maszerować po Dolinie Kościeliskiej, bo czas uciekał.

Ze smutkiem żegnaliśmy Murzasichle i Zakopane.

Być na południu Polski i nie zwiedzić Krakowa to byłby grzech.W drodze powrotnej w ekspresowym tempie obejrzeliśmy to miasto.