SZKOLNA KRONIKA FILMOWA
SZKOŁA MARZEŃ
ZIELONA SZKOŁA
KONKURS WYCIECZKOWY -WYNIKI ETAPU SIEDEMNASTEGO

W XVII etapie konkursu trzeba było odpowiedzieć na pytanie: Gdzie uczestnicy wycieczki oglądali eksponaty prezentowane na fotografiach? (5 punktów) Kolejne 5 punktów można było zdobyć za prawidłowe odpowiedzi na dodatkowe pytania.

Odpowiedź: Prezentowane miejsce to MUZEUM - PRACOWNIA LITERACKA ARKADEGO FIEDLERA w PUSZCZYKOWIE.
Zwycięzcą w XVII etapie konkursu i zdobywczynią 10 punktów jest MAGDALENA MOSZCZYŃSKA uczennica klasy II a gimnazjum
Pytanie Prawidłowa odpowiedź
1. Kim był człowiek, który wraz z rodziną założył prezentowane na fotografiach miejsce? 1. Arkady Fiedler - wielki polski podróżnik i pisarz.
2. Na jakich wyspach można obejrzeć prawdziwy obiekt, którego repliką jest rzeźba prezentowana na fot.1 ? 2. Prawdziwy posąg tajemniczego Moai można zobaczyć na Wyspach Wielkanocnych.
3. Z jakim kontynentem kojarzą Ci się obiekty prezentowane na fotografiach nr 2, 3, 4 ? 3. Obiekty prezentowane na fotografiach nr 2,3,4 związane są ze światem Indian z kontynentu amerykańskiego.
4. Co przedstawia i gdzie można obejrzeć prawdziwy obiekt, którego replika jest prezentowana na fotografii nr 5 ? 4. Fotografia nr 5 to replika Sfinksa, którego oryginał można obejrzeć w Afryce w Gizie koło Kairu.
5. Z jakiego kontynentu pochodzą postacie prezentowane przez rzeźby na fotografiach nr 6, 7, 8 5. Fotografie nr 6,7,8 przedstawiają rzeźby afrykańskich kobiet.
Tajemniczy Moai z Wyspy Wielkanocnej. Smutek olbrzyma dumającego nad losem swych opuszczonych na Wyspie braci-Moaiów. Cywilizacja, która stworzyła te niezwykłe rzeźby, zniszczyła się sama w bratobójczej wojnie.
Władca Azteków Montezuma II
foto 1
foto 2
Słup totemiczny Indian Kwakiutl z Zachodniej Kanady z wizerunkiem kruka,
otoczonego czcią ptaka uważanego za mitycznego przodka i opiekuna tego ludu.
1 Indiańskie tipi
foto 3
foto 4
1 Budowę puszczykowskiego Sfinksa (latem 2002) inspirował wielki Sfinks z Gizy pod Kairem. Ciągle pozostaje on synonimem tajemnicy. Od tysięcy lat z pełnym wyczekiwania spokojem zdaje się spoglądać w zamyśleniu, wyniośle i pewnie, jakby świadom tego, że tajemnica, którą nosi w sobie, jest jakimś głębokim, wyjątkowym doświadczeniem ludzi, a może bogów?, a może obcych cywilizacji?, w każdym razie doświadczeniem z zamierzchłej, intrygującej przeszłości naszej Ziemi, do której tak bardzo chcielibyśmy się zbliżyć, aby lepiej zrozumieć nasze korzenie.
foto 5
1 1 1

W Ogrodzie nie mogło zabraknąć sztuki inspirowanej afrykańską rzeźbą, sztuki zmysłowej, wyrazistej, potrafiącej uwodzić jak mało która. W kwietniu 2005 roku złożyliśmy pokłon Czarnemu Lądowi, odsłaniając pięć stylizowanych figur afrykańskich kobiet .

Ich autorem jest Grzegorz Waleriańczyk z Konina.

foto 6
foto 7
foto 8

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o tym miejscu koniecznie zajrzyj TUTAJ