STRONA GŁÓWNA SZKOLNA KRONIKA FILMOWA NASZE PROJEKTY Z ŻYCIA SZKOŁY SZKOŁA MARZEŃ ZIELONA SZKOŁA
WYCIECZKA DO STRUSIOLANDII W BUKWAŁDZIE- ROK 2006

5 października 2006 r. w ramach realizacji programu "Szkoła Marzeń", uczniowie klas czwartej i piatych szkoły podstawowej pojechali na wycieczkę na farmę strusi w Bukwałdzie. Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie i zapoznali z programem zajęć. W pierwszej kolejności odbyła się żywa lekcja przyrody wśród strusi. Opiekunowie wyczerpująco i barwnie opowiadali uczniom o życiu, zwyczajach i zasadach hodowli tych wspaniałych ptaków. Dzieci chciały wszystko wiedzieć i dlatego zasypywały właścicieli mnóstwem pytań. Po tak pełnej wrażeń lekcji, przygotowano dla nas ognisko. Każdy z uczestników samodzielnie upiekł sobie kiełbaskę. Otrzymaliśmy również pyszne bułeczki własnego wypieku. Po posiłku czekała kolejna atrakcja. Wszyscy odbyliśmy przejażdżkę wozami zaprzężonymi w parę koni. W taki sposób zwiedziliśmy okolicę. Jazda odbywała się w bardzo wesołej atmosferze - śmiechom, żartom i zachwytom nie było końca. Po powrocie czekała nas znów niespodzianka w postaci pysznych pieczonych ziemniaków. To jeszcze jednak nie był koniec atrakcji. Uczniowie mieli okazję pojeździć konno. Prawie wszyscy z tej możliwości skorzystali, choć niektórzy nie bez strachu. Trzeba było długo czekać na swoją kolej, ale warto było. Na zakończenie naszego pobytu odbyło się podsumowanie zajęć- quiz wiedzy o strusiach. Dzieci zapamiętały bardzo dużo, nawet z najmniejszymi szczegółami i dlatego żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi. A nagroda? To dopiero niewiarygodne! Kilka osób mogło na krótko "dosiąść" specjalnie wyszkolonego strusia. Około południa pożegnaliśmy gospodarzy, dziękując za moc wspaniałych przeżyć.

Opracowanie: Krystyna Szulczak

powrót do strony Z życia szkoły